Hesap İşletim Ücreti

DANIŞTAY 15. DAİRESİ 2014/9570 ESAS, 06/02/2018 GÜN VE 2018/1194 KARAR, SAYILI KARARI İLE BANKALAR VADESİZ MEVDUAT HESAPLARINDAN "HESAP İŞLETİM ÜCRETİ" ALAMAYACAK

Sayfalar

Site İçinde Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim
DANIŞTAY 15. DAİRESİ 2014/9570 ESAS, 06/02/2018 GÜN ve 2018/1194 KARAR, SAYILI KARARINA GÖRE; BANKALAR VADESİZ MEVDUAT HESAPLARINDAN "HESAP İŞLETİM ÜCRETİ" BEDELİ ALAMAYACAK

Kesinleşmiş Tüketici Hakem Heyeti Kararının İcra Takibine Konulması Dilekçesi

ÖNEMLİ NOT: Tüketici Hakem Heyeti kararlarının ilamlı icra takibine konulabilmesi için;
1- Kararın "Kesinleşmiş" olması,
2-Tüketici Hakem Heyeti bağlayıcı parasal değerleri içinde bulunması, gerekir.
Ayrıca Hakem heyetleri mahkeme olmadığından, mahkemeler gibi kararların üzerine "Kesinleşme Şerhi"nin yazılması mümkün değildir. Bu nedenle yasal süresi içinde itiraz edilmemiş bu kararlar kesinleşmiş sayılır.

Aşağıdaki dilekçe örneğinden istifade ederek ve gerekli icra formlarını doldurarak borçlu (Banka/Firma vb.) şirketler hakkında ilamlı icra takibi başlatabilirsiniz.

Bu dilekçe örneği;
TÜKETİCİ HUKUKU AKADEMİSİ bloğu yazar ve editörü MEHMET İMREK tarafından hazırlanmıştır. Kaynak gösterilmeden kısmen dahi olsa alıntı yapılamaz ve hiçbir mecrada yayınlanamaz.

..........................................................................................................................................................T.C. İSTANBUL
…..  İcra Müdürlüğü’ne


Takip Talebinde Bulunan  
(Alacaklı)                      : ……………………………. (TC Kimlik No: ………………………)
Adresi                          : ………………………………………………………………………………
                                     ………………………………………………………………………………

Borçlu                          : ……………………………………………………….
Adresi                          : ………………………………………………………………………………
                                                ………………………………………………………………………………

Borç Miktarı                  : ……………… TL (Masraf ve Faizler Hariç)

Konu                            : Kesinleşmiş TC. ……. Kaymakamlığı, Tüketici Hakem Heyetinin …./…./201.. tarih ve 201…/….. Karar sayılı ilamının icra takibi işlemine konulması talebidir.

Açıklamalar                  :

1-) TC. ……. Kaymakamlığı, Tüketici Hakem Heyetinin …./…./201.. tarih ve 201…/….. Karar sayılı kararına borçlu yasal süresi içinde mahkemeye itiraz etmediğinden kesinleşmiştir.

2-) İşbu kesinleşmiş bulunan TC. ……. Kaymakamlığı, Tüketici Hakem Heyeti kararının İİK. 24.,32. ve 35. Md.leri gereğince işleme konularak ilamlı icra takibi yoluyla borçludan; asıl alacak, masraf ve faizleriyle birlikte tahsilini saygıyla arz ve talep ederiz.

 …../…../201…
Takip Talebinde Bulunan
(Alacaklı)
(Ad, Soyad ve İmza)


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Güvenli İnternet İhbar

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... TURKCELL'E YARGI ŞOKU..!

Tüketici Hukuku Akademisi

Yorum EkleTüketici Hukuku Akademisi

BİLGİ: CEP TELEFONU VEYA E-POSTA ADRESİNİZE GELEN "DOSYA MASRAFI VE KREDİ KARTI AİDAT KESİNTİLERİNİ GERİYE DOĞRU 10 YIL OLARAK ALIYORUZ" ŞEKLİNDEKİ SMS, MAİL VE SESLİ ÇAĞRILARA İTİBAR ETMEYİNİZ... BU BİR DOLANDIRICILIKTIR!!!

Yorum Ekle

ip adresi

Paylaş- Twitle-Mail- Yazdır-Ekle

Sayfalar

Tüketici Hukuku Akademisi Gadgets