Sayfalar

Site İçinde Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

15 Eylül 2017 Cuma

Tüketici Mahkemesi hangi illerde var.

Tüketici Mahkemeleri.

2017 yılı itibariyle 1 Ocak 2017- 31 Aralık 2017 tarihleri arasında parasal değeri 3.610,00 TL'nin üzerindeki (Bu miktar her yıl artırılmaktadır.) şikayetler için Tüketici Mahkemesinde dava açılması zorunludur. Veya şikayetin parasal değerine bakılmaksızın manevi tazminat talepli şikayetlerde de Tüketici Mahkemesinde dava açılabilmektedir.

Tüketici Mahkemesinde dava açan bir tüketici her türlü harçtan muaftır. Ancak dava açılışında HMK. 120. maddesi gereğince "Peşin avans gideri" alınmaktadır. 

Tüketici Mahkemesi bulunmayan illlerde (Tüketici Mahkemesi Sıfatıyla) Asliye Hukuk Mahkemeleri görevli olup bu mahkemelerde dava açılabilmektedir.

Tüketici Mahkemesi bulunan iller aşağıdaki tablodadır.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Güvenli İnternet İhbar

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... TURKCELL'E YARGI ŞOKU..!

Tüketici Hukuku Akademisi

Yorum EkleTüketici Hukuku Akademisi

BİLGİ: CEP TELEFONU VEYA E-POSTA ADRESİNİZE GELEN "DOSYA MASRAFI VE KREDİ KARTI AİDAT KESİNTİLERİNİ GERİYE DOĞRU 10 YIL OLARAK ALIYORUZ" ŞEKLİNDEKİ SMS, MAİL VE SESLİ ÇAĞRILARA İTİBAR ETMEYİNİZ... BU BİR DOLANDIRICILIKTIR!!!

Yorum Ekle

ip adresi

Paylaş- Twitle-Mail- Yazdır-Ekle

Tüketici Hukuku Akademisi Gadgets