Hesap İşletim Ücreti

DANIŞTAY 15. DAİRESİ 2014/9570 ESAS, 06/02/2018 GÜN VE 2018/1194 KARAR, SAYILI KARARI İLE BANKALAR VADESİZ MEVDUAT HESAPLARINDAN "HESAP İŞLETİM ÜCRETİ" ALAMAYACAK

Sayfalar

Site İçinde Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim
DANIŞTAY 15. DAİRESİ 2014/9570 ESAS, 06/02/2018 GÜN ve 2018/1194 KARAR, SAYILI KARARINA GÖRE; BANKALAR VADESİZ MEVDUAT HESAPLARINDAN "HESAP İŞLETİM ÜCRETİ" BEDELİ ALAMAYACAK

27 Ağustos 2015 Perşembe

İnternet alışverişlerinde "Geri Al" ve "Değiştir" tuşu imkanı


İNTERNET ORTAMINDA YAPILACAK ALIŞVERİŞLERDE, ALICI TÜKETİCİNİN HATA YAPMASINDAN DOĞACAK MAĞDURİYETLERİN ÖNLENMESİ İÇİN FİRMANIN TEKNİK OLARAK "GERİ AL" ve "DEĞİŞTİR" TUŞU İMKANI  SAĞLAMASI ŞARTI GETİRİLDİ.

Sanal ortamda yapılacak alışverişlerin daha güvenli hale gelmesi için son dönemlerde yapılan yeni düzenlemeler ile bazı şartlar getirildi.

İnternet ortamında alışveriş yapacak tüketicilerin kişisel ve banka bilgilerinin kötü niyetli üçüncü şahısların eline geçmemesi için güvenlik zincirinin sağlanmasının yanı sıra bu bilgilerin saklanması sırrı şartı da getirildi. 

Ayrıca  "Elektronik  Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik" Resmi Gazetenin 26 Ağustos 2015 tarih ve 29457 Sayı nolu sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu yönetmeliğe göre alışveriş esnasında hata yapması muhtemel bir alıcı tüketicinin bu işlemi tamamlamadan önce bu hatasını farketmesi durumunda "Geri Al" ve "Değiştir" tuşu ile gerekli düzeltmenin yapması sağlanmış olacaktır.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Güvenli İnternet İhbar

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... TURKCELL'E YARGI ŞOKU..!

Tüketici Hukuku Akademisi

Yorum EkleTüketici Hukuku Akademisi

BİLGİ: CEP TELEFONU VEYA E-POSTA ADRESİNİZE GELEN "DOSYA MASRAFI VE KREDİ KARTI AİDAT KESİNTİLERİNİ GERİYE DOĞRU 10 YIL OLARAK ALIYORUZ" ŞEKLİNDEKİ SMS, MAİL VE SESLİ ÇAĞRILARA İTİBAR ETMEYİNİZ... BU BİR DOLANDIRICILIKTIR!!!

Yorum Ekle

ip adresi

Paylaş- Twitle-Mail- Yazdır-Ekle

Sayfalar

Tüketici Hukuku Akademisi Gadgets