Hesap İşletim Ücreti

DANIŞTAY 15. DAİRESİ 2014/9570 ESAS, 06/02/2018 GÜN VE 2018/1194 KARAR, SAYILI KARARI İLE BANKALAR VADESİZ MEVDUAT HESAPLARINDAN "HESAP İŞLETİM ÜCRETİ" ALAMAYACAK

Sayfalar

Site İçinde Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim
DANIŞTAY 15. DAİRESİ 2014/9570 ESAS, 06/02/2018 GÜN ve 2018/1194 KARAR, SAYILI KARARINA GÖRE; BANKALAR VADESİZ MEVDUAT HESAPLARINDAN "HESAP İŞLETİM ÜCRETİ" BEDELİ ALAMAYACAK

3 Mayıs 2014 Cumartesi

Mehmet İmrek, TV EM'e konuk oldu
 Ulusal yayın yapan TV EM'de "Ev Alalım" Programına konuk olarak katıldık. Programın yapımcısı ve sunucusu Melek Demircioğlu, programın formatına uygun olarak ve son değişiklikler ile 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe girecek olan Tüketici Kanunu kapsamında gayrimenkul konusu üzerine sorularını cevaplandırdık.

Yeni 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe girecek olması, halen yürürlükte olan 4077 sayılı Tüketici Kanunun yürürlükten kalkması anlamına gelmektedir.

Bu kanun ile konut alımlarında yaşanan çok sayıda mağduriyet önlenecektir. Zira konut alımlarında inşaat firması ile konut alımında kredi kullanılması sırasında hukuksuzluklar yapılmış çok sayıda tüketici mağdur edilmişti.

Bu amaçla 6502 sayılı Tüketici Kanunu köklü değişiklikler getirmektedir. Tüketiciler, ön ödemeli konut alımlarında 14 gün içerisinde vazgeçme hakkına sahip olacaktır. Yine konut alımı için bankadan kredi kullanmak isteyen bir tüketicinin kredisi onaylanmış olsa bile yine 14 gün içerisinde vazgeöme hakkına sahip olmaktadır.

Videoyu izlemek için TIKLAYINIZ

Konutun teslim süresi 36 ayı geçemeyecek, inşaat firması iflas etse bile  yeni kanun ile getirilen sigorta sistemi tüketicin mağdur olmasını ortadan kaldıracaktır. Satış vaadi sözleşmeleri artık yeni kanuna göre noterden yapılmak zorundadır. İnşaat firması projesinin ruhsat alamaması durumunda maket konut satışı yapamayacaktır.

Tüm bu soruların sorulduğu programı 4 Mayıs 2014 tarihinde pazar günü saat:12.00'de TV EM Ev Alalım programında izleyebilirsiniz.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Güvenli İnternet İhbar

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... TURKCELL'E YARGI ŞOKU..!

Tüketici Hukuku Akademisi

Yorum EkleTüketici Hukuku Akademisi

BİLGİ: CEP TELEFONU VEYA E-POSTA ADRESİNİZE GELEN "DOSYA MASRAFI VE KREDİ KARTI AİDAT KESİNTİLERİNİ GERİYE DOĞRU 10 YIL OLARAK ALIYORUZ" ŞEKLİNDEKİ SMS, MAİL VE SESLİ ÇAĞRILARA İTİBAR ETMEYİNİZ... BU BİR DOLANDIRICILIKTIR!!!

Yorum Ekle

ip adresi

Paylaş- Twitle-Mail- Yazdır-Ekle

Sayfalar

Tüketici Hukuku Akademisi Gadgets