Hesap İşletim Ücreti

DANIŞTAY 15. DAİRESİ 2014/9570 ESAS, 06/02/2018 GÜN VE 2018/1194 KARAR, SAYILI KARARI İLE BANKALAR VADESİZ MEVDUAT HESAPLARINDAN "HESAP İŞLETİM ÜCRETİ" ALAMAYACAK

Sayfalar

Site İçinde Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim
DANIŞTAY 15. DAİRESİ 2014/9570 ESAS, 06/02/2018 GÜN ve 2018/1194 KARAR, SAYILI KARARINA GÖRE; BANKALAR VADESİZ MEVDUAT HESAPLARINDAN "HESAP İŞLETİM ÜCRETİ" BEDELİ ALAMAYACAK

15 Nisan 2014 Salı

Turkcell davası iki tüketici ödülü getirdi..!


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünün her yıl düzenlediği geleneksel tüketici ödüllerinin 17.ncisi bu yıl 10 Nisan 2014 tarihinde Ankara Hilton Otelinde yapılarak ödüller sahiplerine dağıtıldı.

Tüketici Hukuku Akademisi blog yazarı Mehmet İmrek, turkcell'in sabit ücrete yapılan yüzde 300 oranındaki zammın iptali için başlattığı hukuki mücadelesi sebebiyle ödül layık görüldü.

Mehmet İmrek, ödülünü Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın elinde aldı. Bakan Yazıcı, 12 TL'lik mücadelesi sebebiyle Mehmet İmrek'e özel bir ilgi gösterip bunu fotoğraf seremonisi esnasında da basına anlattı.

Böylelikle turkcell'in sabit ücrete yaptığı yüzde 300 oranındaki zammın haksızlığı yargı tarafından durdurulmuş olmakla birlikte mücadele eden İmrek'e de ödül kazandırmış oldu. İmrek, bu sene içinde iki ödül alarak ayrı bir rekorada imza atmış oldu. Zira 15 Mart 2014 tarihinde de istanbul Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Daire Başkanlığı Tüketici Hakları Zabıta Birimi tarafında da ödüle layık görülmüştü.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Güvenli İnternet İhbar

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... TURKCELL'E YARGI ŞOKU..!

Tüketici Hukuku Akademisi

Yorum EkleTüketici Hukuku Akademisi

BİLGİ: CEP TELEFONU VEYA E-POSTA ADRESİNİZE GELEN "DOSYA MASRAFI VE KREDİ KARTI AİDAT KESİNTİLERİNİ GERİYE DOĞRU 10 YIL OLARAK ALIYORUZ" ŞEKLİNDEKİ SMS, MAİL VE SESLİ ÇAĞRILARA İTİBAR ETMEYİNİZ... BU BİR DOLANDIRICILIKTIR!!!

Yorum Ekle

ip adresi

Paylaş- Twitle-Mail- Yazdır-Ekle

Sayfalar

Tüketici Hukuku Akademisi Gadgets